مزایای منحصر بفرد موبوگرام

0

Image result for ‫مزایای موبوگرام‬‎

 

مقدمه ای بر موبوگرام

موبوگرام یکی از برنامه های پیام رسانی فارسی است که علاوه بر قابلیت‌های تلگرام، برخی ویژگی‌ها و قابلیت‌های مکمل دیگر را هم ارائه می‌کند که برای کاربران ایرانی بسیار دلنشین و جذاب محسوب می‌شوند. اما مسئله‌ای که در این بین وجود دارد مربوط به امنیت موبوگرام می‌شود! آیا موبوگرام هم به اندازه تلگرام امن است؟ آیا می‌توانید به این اپلیکیشن یا سایر برنامه‌های مشابه اعتماد کنیم؟ چه تفاوتی مابین موبوگرام و تلگرام اصلی وجود دارد؟


فرق موبوگرام با تلگرام چیست؟ چرا کاربران به موبوگرام علاقمند هستند؟


پیش از هر چیز بیایید فرق مابین تلگرام و موبوگرام را بررسی کنیم. از دید عامیانه به قضیه نگاه می‌کنیم. افراد عادی و اغلب کاربران تفاوت مابین تلگرام و موبوگرام را مربوط به ظاهر و قابلیت‌های آن و پشتیبانی مستقیم از زبان فارسی می‌دانند. خب این مسئله کاملا صحیح است. موبوگرام قابلیت‌ها و ویژگی‌های تکمیلی و مضاعفی را ارائه می‌کند که تلگرام در حالت پیش فرض آن‌ها را به همراه ندارد.

اینترانت چیست

چرا قابلیت های بیشتر موبوگرام نسبت به تلگرام موضوع عجیب و شک برانگیزی نیست؟


تلگرام یک اپلیکیشن اوپن سورس (Open Source) یا منبع باز است، بدین معنا که توسعه دهندگان می‌توانند شخصی‌ سازی های مورد نظرشان را بر روی آن اعمال کنند. یعنی دقیقا مانند آنچه که در سیستم عامل اندروید می‌بینید. اندروید هم یک سیستم عامل منبع باز است و این موضوع تا به امروز سبب شده که اندروید به پیشرفت‌های عظیمی حداقل در زمینه شخصی سازی دست یابد و از نظر قابلیت‌های شخصی سازی به بهترین سیستم عامل موبایلی دنیا تبدیل شود.

امکانات ویژه و منحصر به فرد برنامه موبوگرام
فوروارد چندگانه پیام ها
یکی از امکانات مفید و جالب موبوگرام، امکان فوروارد چندگانه پیام ها می باشد. شما می توانید یک یا چندین پیام را انتخاب نموده و سپس به چندین نفر یا گروه ارسال نمایید. بدین صورت همانند پیام های کانال ها می توانید پیام های خود را نیز به صورت پیشرفته تر از کانال ها برای چندین نفر به اشتراک بگذارید

امکان بازگشت به یک گروه پس از ترک آن
شاید تا به حال برایتان اتفاق افتاده باشد که گروهی را ترک کنید و پس از آن پشیمان شده و تمایل به بازگشت داشته باشید. با استفاده از امکان بازگشت به گروه موبوگرام، به آسانی می توانید به گروه ترک شده بازگردید. توجه داشته باشید این امکان برای گروه های معمولی بوده و برای سوپرگروه ها امکان بازگشت پس از ترک نمی باشد.

تب بندی شدن پیام ها
همانطور که در رابط کاربری گفته شد، در موبوگرام پیام های مخاطبان، گروه ها، کانال ها و ربات ها هرکدام به صورت جداگانه در یک تب قرار گرفته و در نتیجه تفکیک شده اند. بدین صورت اگر در کانال ها و گروه های زیادی عضو باشید هیچ گاه احساس سردرگمی و شلوغی به شما دست نخواهد داد. همچنین امکان شخصی سازی تب ها (زبانه ها) در تنظیمات موبو می باشد و می توانید بعضی از زبانه ها را مخفی یا نمایش دهید و همچنین زبانه پیش فرض را تغییر دهید.

آی دی یاب
به آسانی دوستان و افراد موردنظر خود را بر اساس آی دی آن ها جست و جو نمایید. در آی دی یاب، اگر کاربری با آی دی معتبر وجود داشته باشد در هنگام تایپ آی دی آن را نمایش می دهد. بدین صورت می توانید راحت تر دوستان خود را پیدا کنید.

امکان ارسال متن همراه ویدئوها
ارسال متن به همراه ویدئو در تلگرام عرضه شده برای سیستم عامل آی او اس وجود داشت که اکنون برنامه موبوگرام برای سیستم عامل اندروید نیز این امکان را فراهم نموده است. به گفته سازنده برنامه، موبوگرام اولین تلگرام اندرویدی است که این امکان را ارائه می دهد.

دارای مدیر یاب
با استفاده از این امکان شما می توانید مدیران گروه ها، ایجاد کننده آن ها و مدیران سوپرگروه ها را بشناسید. این قابلیت برای بسیاری از کاربران مهم و کاربردی می باشد و مایلند تا مدیران گروه ها را تشخیص دهند چه کسانی می باشند.

 

موفق باشید

 

0

این نوشته را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


0