فواید سکرت چت در تلگرام

چت نیکی

فواید سکرت چت در تلگرام

2+

سکرت چت

 

secret چت

چت آنلاین

 توانایی برقراری یک گفتگوی امن و بدون برجای گذاشتن هیچ ردی در تلگرام

 

چت خصوصی، یا همان پیغام های محرمانه در تلگرام است که پیام ها رمزگذاری می شوند و دیگر در فضای ابری ذخیره نمی شوند. به همین علت اگر تلگرام شما در موبایل دیگری باز باشد پیام های خصوصی یا Secret Chat قابل مشاهده نخواهد بود. این قابلیت باعث می شود تا هکر ها هم نتوانند به اطلاعات شما در چت های محرمانه دسترسی داشته باشند.

 

 

رمزگذاری سرتاسری (End to End Encryption)

رمزگذاری سرتاسری به آن معناست که تمام پیام های ارسالی شما با کدهای خاصی رد و بدل می‌شوند که فقط دستگاه گیرنده و فرستنده قادر به استفاده و شناسایی آن‌ها هستند. به این صورت هیچ شخص یا ابزار دیگری نمی‌تواند به پیام های رد و بدل شده مابین دو دستگاه تحت رمزگذاری سرتاسری دسترسی پیدا کند. حتی سرورهای خود تلگرام هم ماهیت پیام‌های رد و بدل شده را درک نخواند کرد و امکان مشاهده پیام کاربران از این طریق هم وجود ندارد. بنابراین رمزگذاری سرتاسری منجر می‌شود تا پیام های شما به امن‌ترین شکل ممکن رد و بدل شوند و به هیچ وجه قابل شنود نباشند.

Image result for ‫فواید سکرت چت در تلگرام‬‎

عدم همگام‌سازی با سایر دستگاه‌های در تعامل با اکانت تان

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب سکرت چت یا گفتگوی مخفی تلگرام مربوط به عدم همگام‌سازی آن با سایر دستگاه‌های در تعامل با اکانت کاربر می‌شود. این موضوع به آن معناست که اگر یک سکرت چت را از طریق گوشی خود ایجاد کنید، این سرکت چت در دسکتاپ تلگرامی که همان اکانت شما در آن فعال است نمایش داده نمی‌شود.

 

 

 متلاشی کردن خودکار گفتگو (Self-Destruct)

این قابلیت در سکرت چت سبب می‌شود تا کاربر بتواند برای پیام های ارسالی خود و گفتگوی مخفی تلگرام حالت از بین رونده اتوماتیکی را ایجاد کند. برای مثال شما می‌توانید تنظیمات گفتگوی مخفی تلگرام را به گونه‌ای بهینه‌سازی کنید که پس از گذشت ۱ دقیقه به طور خودکار از بین برود. تنظیمات اعمالی برای حالت Self-Destruct به طور همزمان در دستگاه مقصد و مبدا اعمال می‌شوند.

 

 

رمزگذاری فایل های مدیا

در سکرت چت امکان رد و بدل عکس، ویدیو و ویس وجود دارد، اما تلگرام اشاره می‌کند که اطلاعاتی که به منظور آپلود و ارسال این فایل‌ها از طریق گفتگوی مخفی تلگرام دریافت می‌شوند به شکل سرتاسری رمزگذاری خواهند شد. بنابراین هیچ فرد یا دستگاه واسطی قادر به شناسایی ماهیت این فایل های مدیا نخواهد بود.

 

 

مشخص نمودن  ضبط اسکرین شات

اگر هر یک از طرفین گفتگو در سکرت چت یا گفتگوی مخفی تلگرام از صفحه چت اسکرین شات بگیرند، طرف مقابل از این موضوع مطلع می‌شود! چرا که تلگرام ضبط اسکرین شات توسط هر یک طرفین را با نمایش عبارت Took a Screen Shot مشخص می‌کند.

 

 

چگونه سکرت چت بسازیم؟

برای استفاده از قابلیت سکرت چت تلگرام کافی است تا در صفحه اصلی برنامه تلگرام خود روی نماد سه خط در بالا سمت چپ لمس کنید و گزینه New Secret Chat را انتخاب کنید.

Image result for ‫فواید سکرت چت در تلگرام‬‎

در صفحه جدید از شما خواسته می شود تا مخاطب مورد نظر خود را انتخاب کنید سکرت چت تلگرام بین شما و مخاطب مورد نظر ایجاد شود.

 

پس از ساخته شدن سکرت چت، می بایست طرف مقابل هم درخواست شما را برای ساخت یک گفتگوی خصوصی بپذیرد.

 

پس از این که درخواست شما توسط طرف مقابل پذیرفته شد، می توانید به گفتگو با یکدیگر و ارسال فایل بپردازید.

 

برای تنظیم مدت پاک کردن خودکار پیام ها در صفحه چت، بالا سمت راست روی نماد سه نقطه لمس کنید و گزینه Set self-destruct timer را انتخاب کنید.

 

 

 

Image result for ‫فواید سکرت چت در تلگرام‬‎

مطلب زیر را نیز مطالعه نمایید

چگونه ممبر بخریم

پس بنابراین

 تعدادی از قابلیت های سکرت چت تلگرام در زیر لیست شده اند که می توانید از آن بهره مند گردید:

 

رمزنگاری دوطرفه پیام ها با یک پروتکل رمزنگاری قدرتمند و غیرقابل هک

تعیین زمان از بین رفتن پیام

عدم امکان فروارد پیام ها به چت های دیگر

اگر در سکرت چت پیامی را حذف کنید، خود بخود در طرف دیگر گفتگو نیز پیام شما حذف خواهد شد.

ارسال پیام در محیط سکرت چت در صورت گرفتن اسکرین شات از صفحه چت

امکان بستن سکرت چت در یک طرف و بسته شدن آن در طرف دیگر

امکان پاک کردن هیستوری سکرت چت در یک طرف و پاک شدن هیستوری در طرف دیگر

 

غیرفعال کردن سکرت چت

برای غیر فعال کردن سکرت چت تنها کافی است در صفحه چت مخفی ایجاد شده از طریق آیکون شبیه به سه نقطه در گوشه بالا سمت راست صفحه، روی گزینه Delete Chat را لمس کنید. با انجام این عمل یک پیام با مضمون Secret chat cancelled برای طرف مقابل ارسال می گردد و وی دیگر به برقراری ارتباط مخفی با شما نخواهد بود و کلیه پیام ها از بین خواهد رفت. برای ایجاد دوباره یک چت مخفی باید دوباره و از آغاز یک سکرت چت جدید آغاز کنید و به روشی که در ابتدا گفته شد این عمل را انجام دهید

 

سکرت چت تلگرام و نحوی خارج شدن از آن

نیکی تبلیغات

2+

این نوشته را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


0